dekoracjedodomu

Skandynawskie dekoracje – ciekawe dekoracje do domu

Deokracje do domu w stylu skandynawskim

Styl skandynawski we wnętrzach króluje od kilku sezonów. Jego nowe odsłony i modyfikacje pojawiają się w każdym sezonie, czy to wiosenno-letnim czy jesienno-zimowym. Jakie meble i dekoracje do domu w tym stylu mogą pojawić się w obecnym sezonie jesienno-zimowym? W październiku, kiedy wieczory są coraz dłuższe i chłodniejsze, kluzcowym elementem dekoracji domu powinny być wszelkie ocieplające wnętrze dodatki. Na pierwszym miejscu są świece i świeczniki, w ciepłej kolorystyce czy nawet zapachowe. Duża ilość punktów świetlnych, ale przygaszonych, właśnie dzięki świecom, nadaje wnętrzu przytulności i atmosferę miłego odprężenia, wyciszenia i relaksu. Im więcej świec tym lepiej, w wielu punktach mieszkania, nie tylko w salonie, ale też w łazience czy przedpokoju. Do dyspozycji mamy też bardzo dużą ilość dostępnych na rynku świeczników, w stylu skandynawskim często używanymi materiałami są beton, drewno i metal. Możemy pokusić się o wprowadzenie do wnętrza drewnianych świeczników, z betonowym elementem, lub drucianych geometrycznych figur, w środku które będziemy mogli zapalić zwykłe świeczki typu tealight.

dekoracjedodomu

Inne ciekawe dekoracje do naszego domu

Innego rodzaju dekoracjami do domu ocieplającymi wnętrze są różnego rodzaju girlandy świetlne. Na rynku jest dostępnych masa różnych typów girland, kilka lat temu we wnętrzach królowały girlandy typu ‚cotton balls’, aktualnie nadal są używane we wnętrzach, ale wypierają je bardziej fantazyjne girlandy, gdzie oprawki czy małe „abażurki” są w różnych kształtach czy kolorach. Popularne są girlandy z papierowymi abażurkami w kształtach bombek choinkowych, jest wiele girland ze światłami inspirowanymi kształtami natury, jak banany czy kaktusy. Dostępne są też sznury świetlne z oprawkami z drucianych koszyczków, świetnie podkreślą one wnętrze w skandynawskim stylu.

Kolejnym elementem ocieplającym wnętrze są dekoracje do domu takie jak: dywany, chodniki i dywaniki. Kiedy ranki i wieczory są coraz zimniejsze, warto zadbać o to, by unikać stawania na zimnej, nieprzyjemnej podłodze. Świetne sprawdzają się tu wszelkie futrzane dywaniki, z długim włosiem, nadają wnętrzu przytulności i chroni przed zimnem parkietu.