Ekologiczny kominek, wygodne rozwiązanie nie tylko do domu

Marzenie o posiadaniu kominka mając mieszkanie w bloku w końcu stało się realne. Biokominek to sposób na żywy ogień w domu bez konieczności posiadania komina. Taki kominek można umieścić w dowolnym miejscu, jest niezwykle efektowny, nowoczesny i w dodatku ekologiczny.

Zasada działania biokominka jest bardzo prosta, polega na spalaniu specjalnego paliwa na bazie alkoholu etylowego. W wyniku spalania ulatnia się niewielka ilość dwutlenku węgla oraz para wodna, dzięki temu urządzenie nie wysusza powietrza w mieszkaniu. Należy pamiętać, żeby regularnie wietrzyć pomieszczenie, w którym znajduje się kominek.

Ekologiczny kominek nie emituje żadnego zapachu, podczas użytkowania nie wytworzy się popiół i nie będziemy narażeni na powstawanie dymu. Kominek jest w pełni bezpiecznym rozwiązaniem, przed bezpośrednią stycznością z płomieniem chroni grube hartowane szkło. Palenisko można bez obaw zostawić rozpalone na noc, biopaliwo spala się od 2 do 5 godzin.

Urządzenie ma wiele zalet, przede wszystkim podnosi temperaturę pomieszczenia. Dodatkowo kominki posiadają bardzo dużą różnorodność kształtów, z pewnością bez problemu znajdziemy pasujący do danego pomieszczenia. Nie wymagają specjalnego montażu, właściwie można je umieścić w dowolnym miejscu zarówno w domu jak i w mieszkaniu w bloku. Biokominki są też świetnym rozwiązaniem do zastosowania na tarasach i balkonach. Ze względu na ich mobilność, po sezonie można złożyć i schować urządzenie.

Należy pamiętać, że kominek ekologiczny mimo wytwarzania znacznej ilości ciepła nigdy nie może być jego jedynym źródłem. Jego moc grzewcza jest za niska. Koszt eksploatacji też jest dość wysoki, cena biopaliwa waha się między 9 a 15 zł za litr, natomiast średnie zużycie to około 3 litrów podczas 6 godzin pracy biokominka.

Warto rozważyć zakup biokominka, na pewno zapewni nam niesamowitą atmosferę w mieszkaniu. Ponadto może też uatrakcyjnić wnętrze, jest ciekawym dodatkiem, a ze względu na stosunkowo jeszcze małą popularność, na pewno zaskoczy naszych gości.