Kilka faktów dotyczących tego w jaki sposób możemy sobie radzić z wystąpieniami przed publicznością.

Występy publiczne to konieczny element pracy właścicieli spółek, którzy otrzymują zaproszenia na konferencje, aby podzielić się własną wiedzą. Szkoleniowcy zarabiają ogromne pieniądze, przeprowadzając kursy z rozwoju osobistego. Występy publiczne nie ominą też sprzedawców. Nic dziwnego, że oferty: szkolenie wystąpienia publiczne Warszawa cieszą się tak dużą sławą. Dzięki rozszerzaniu swoich kwalifikacji możemy zwiększyć stawkę godzinową, powiększyć zakres własnych działań, stać się bardziej przekonującym i spójnym.

szkolenie wystąpienia publiczne Warszawa


Których błędów wskazane jest unikać w czasie wystąpień przed publicznością? Pragnienie zaimponowania może wprawić w złe samopoczucie odbiorców przemówienia, którzy czują się przytłoczeni i nieobeznani. Pod żadnym pozorem nie wznoś swojego autorytetu, wywyższając się i popisując. Następnym błędem jest brak uśmiechu. Brak mimiki i pokerowa twarz może mieć na celu tworzenie profesjonalnego wizerunku, zazwyczaj jednak skutkuje dystansem, który zauważają odbiorcy.

Zgarbiona sylwetka oznacza pragnienie schowania się a także niepewności we własnej roli. Nawet jeśli się stresujesz występem, stań pewnie na nogach, wyprostuj się. Podczas występu publicznego zwykle jesteśmy tak bardzo skoncentrowani na przejściu do następnego kroku prezentacji, że nie patrzymy na reakcje publiczności. Jeśli zaczynają się wiercić, rozglądać, przysypiać, pora na dowcip czy ćwiczenie fizyczne, jakie doda energii. Zwłaszcza przed końcem długiej konferencji należałoby wykorzystać energizer, inaczej treść nie dojdzie do słuchaczy.

szkolenie wystąpienia publiczne Warszawa


Jeżeli położysz dłoń w okolicy serca, budzisz zaufanie odbiorców, warto wykonać ten gest, jak opisujesz produkt. Jeśli któryś ze słuchaczy zada pytanie, a ty chcesz odwrócić uwagę, wystaw rękę przed siebie i gestem jakbyś coś odsuwał, pokaż, że ów rzecz jest nieważna. Motywację do zakupu wzbudzisz rozkładając ręce rozlegle na poziomie klatki piersiowej.